logo
Aktuality ze světa folkloru, folklorní soubory, folklorní festivaly a akce,
folklorní CD, MC, publikace, zvyky a pranostiky, kuchařka...
Český rok

Novinky
Folklorní soubory I.
Folklorní soubory II.
Folklorní kalendář
Folklorní festivaly
Festival Tradice
Folklorní CD a MC
Folklorní fotogalerie
Folklor v éteru
Folklorní publikace
Folklorní kuchařka
Zvyky a pranostiky
Lidé ve folkloru
Folklorní oblasti
Slovensko
Archiv příspěvků
Krátké pozvánky

Kontakt
Pro registrované

BAČA v Polsku

Ve dnech 24. - 27. května tohoto roku se valašský soubor BAČA z Valašského Meziříčí zúčastnil mezinárodního folklorního festivalu v polském městě Pyrzyce.

V těchto dnech probíhal na hlavním pyrzyckém náměstí a v několika okolních obcích 28. ročník festivalu nazvaného Pyrzycké setkání s folklórem , jehož se v letošním roce zúčastnilo celkem 21 folklorních souborů, přičemž 8 souborů přicestovalo ze zahraničí.

Českou republiku a Valašsko reprezentoval tentokrát valašský soubor písní a tanců BAČA. V šesti vystoupeních souboru se vystřídala dvacítka mladých "bačovců" a starších "oveček" doprovázená bačovskou cimbálovkou. Přesto, že rodinné a pracovní záležitosti společně s cimbálovým festivalem ve Valašském Meziříčí značně omezily počet členů, který se zájezdu mohl zúčastnit, reprezentoval "BAČA" Valašsko určitě důstojně. O tom, že nejen diváky, ale i přítomné folkloristy z různých zemí BAČA zaujal, svědčí i několik jednání na téma účasti souboru na festivalech v Itálii, Srbsku, Dánsku a Polsku.

Bača v Polsku
Bača v Polsku
Bača v Polsku
Bača v Polsku

Lidová kultura a její rozvoj je v Polsku značně podporovaným "exportním artiklem" a to nejen na celostátní, ale i místní úrovni, což se na technickém a organizačním zajištění festivalu v Pyrzycích velmi kladně projevilo.

Zbývá jen doufat, že dobré zkušenosti ze zahraničí najdou svou obdobu i u nás a lidové umění Valašska ve všech podobách budou moci muzikanti, tanečníci, zpěváci, ale i mistři lidových řemesel úspěšně předvádět na mezinárodním fóru.

Ctirad Bryol
vedoucí CM BAČA

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 05.06.2007 v 20:54 hodin

ČESKY DEUTSCH ENGLISH POLSKI

logo

POZVÁNKY
***********
Copyright 1998-2021 © Aleš Mokren a Luděk Šorm