logo
Aktuality ze světa folkloru, folklorní soubory, folklorní festivaly a akce,
folklorní CD, MC, publikace, zvyky a pranostiky, kuchařka...
Český rok

Novinky
Folklorní soubory I.
Folklorní soubory II.
Folklorní kalendář
Folklorní festivaly
Festival Tradice
Folklorní CD a MC
Folklorní fotogalerie
Folklor v éteru
Folklorní publikace
Folklorní kuchařka
Zvyky a pranostiky
Lidé ve folkloru
Folklorní oblasti
Slovensko
Archiv příspěvků
Krátké pozvánky

Kontakt
Pro registrované

Mezinárodní folklorní festival Česká náves 2007

Nechte se pozvat na festival 7.-8. září nejen na náves do Dýšiny dramaturgem festivalu Zdeňkem Vejvodou
Dýšinský MEZINÁRODNÍ FESTIVAL TRADIČNÍ HUDBY "ČESKÁ NÁVES" již potřetí otevírá svoji vlídnou náruč všem příznivcům lidové hudební a taneční kultury Plzeňska, České republiky i dalších evropských regionů.
Festival v útulném venkovském prostředí nabízí alternativu k velkým městským festivalům regionu jihozápadních Čech. Usiluje o prezentaci tradiční kultury v prostředí jí nejvlastnějším, v širokém spektru barev, nálad, stylů, inscenačních prostředků, s ambicí zaujmout náročného a poučeného diváka, stejně jako náhodného posluchače, který se k lidové hudbě teprve přibližuje prostřednictvím hraničních žánrů.
Tato výroční kulturní událost navazuje na zdejší bohatou tradici lidových slavností, muzik, májů, dožínek a masopustů. Dramaturgie přehlídky využívá jedinečného prostředí malé vsi: posezení pod lipami, zápraží barokních statků, či jedinečnou atmosféru kostelíka sv. Šimona a Judy. Kromě dudáckých a cimbálových muzik letos ČESKÁ NÁVES nabízí také jazz, world music, dechovku, taneční i loutkové divadlo. Opět zažijeme inspirativní setkání s muzikanty a tanečníky nám blízkých slovanských kultur ze Slovenska a Srbska.
Přiďte "pobejt" na naší návsi, přijměte upřímné pozvání dýšinských hostitelů a využijte příležitost pocítit zdravou sílu tradice v životě každého z nás.

Zdeněk Vejvoda, dramaturg festivalu
Zveřejněno 03.08.2007 v 22:23 hodin

ČESKY DEUTSCH ENGLISH POLSKI

logo

POZVÁNKY
***********
Copyright 1998-2024 © Aleš Mokren a Luděk Šorm