logo
Aktuality ze světa folkloru, folklorní soubory, folklorní festivaly a akce,
folklorní CD, MC, publikace, zvyky a pranostiky, kuchařka...
Český rok

Novinky
Folklorní soubory I.
Folklorní soubory II.
Folklorní kalendář
Folklorní festivaly
Festival Tradice
Folklorní CD a MC
Folklorní fotogalerie
Folklor v éteru
Folklorní publikace
Folklorní kuchařka
Zvyky a pranostiky
Lidé ve folkloru
Folklorní oblasti
Slovensko
Archiv příspěvků
Krátké pozvánky

Kontakt
Pro registrované

LIPTÁLSKÉ SLAVNOSTI 2007

Tisková zpráva
XXXVII . MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL LIPTÁLSKÉ SLAVNOSTI 2007
22.- 26.srpna 2007 v Liptále

Ve dnech 22. až 26. srpna pořádají Folklorní sdružení Lipta Liptál, Folklorní sdružení ČR, Obecní úřad Liptál a Zlínský kraj již 38. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Liptálské slavnosti 2007. Nad letošním ročníkem festivalu převzali záštitu Jiří Čunek, 1. místopředseda vlády ČR a ministr pro místní rozvoj, Josef Smýkal, poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Libor Lukáš, hejtman Zlínského kraje, generálmajor Miroslav Štěpán, generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR a Michael Vít, náměstek ministra zdravotnictví - hlavní hygienik ČR.

logo festivalu

Kulturní programy se uskuteční již od čtvrtka 23.8. v Liptále a v okolních obcích a městech.

V sobotu 25.8. v 10,00 hodin čeká návštěvníky festivalu otevření výstavy "Liptál - vesnice roku 2006" a 100. výročí kostela čsbr.církve evangelické v Liptále. Po obědě bude v Přírodním kulturním areálu v Liptále ve 14 hodin hlavním dětským pořadem "Budeme si hrát, trochu tancovat a zpívat" zahájen maratón vystoupení folklorních souborů. Po vystoupení dětí následují Obrázky ze světa (přehlídka zahraničních souborů). Mezi zahraničními soubory vystoupí v pořadu "Co nás spojuje" v 16,30 hodin soubor Lipta z nejlepší české vesnice roku 2006 a soubor Stromiš z Vlachova, nejlepší slovenské vesnice roku 2006. Po slavnostním zahájení festivalu ve 20,00 hodin následují pořady "Kdo vyskočí, ten je chlap" a "Večer dobrých srdcí a dobré nálady", který uzavře ve 23 hodin ohňostroj "Liptálské slunce". Až do tří hodin ráno pak následuje lidová zábava.

Následující den, v neděli 26.8., v 8.30 hod. a v 10 hodin se uskuteční bohoslužby v liptálských chrámech za účasti zahraničních souborů. Hlavní festivalový program předznamená koncert hudeb z místního rozhlasu. Ve 13,45 se z horní části obce - Špice - vydá slavnostní festivalový průvod všech účastníků do přírodního kulturního areálu. Slavnostní galaprogram "Tancuj, tancuj" bude v tomto areálu zahájen v 15 hodin a po jeho ukončení následuje opět (od 17,30) lidová zábava.

Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mediatel Zlaté stránky, Rádio Proglas, Dětská tisková agentura a Informační server www.borovice.cz . Významnými partnery jsou také Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, ACR Alfa, OSA - Ochranný svaz autorský, TG Tisk Lanškroun, s.r.o. a další.

Festivalu se zúčastní soubory z Číny, Rakouska, Ruska, Slovenska, Srbska, Indonésie, Itálie, Litvy, Mexika, Ruska, Řecka, Slovenska a Srbska, z domácích pak soubory Handrlák z Kunovic, Úsvit z Českých Budějovic a samozřejmě také soubory Folklorního sdružení Lipta Liptál.

Za 37 ročníků Liptálských slavností, které se staly Mezinárodním folklorním festivalem IOV, se festivalu zúčastnilo více než 400 souborů (z toho 150 zahraničních). Tradice, zvyky, písně a tance z celé republiky, Evropy i světa shlédlo v Liptále téměř 150 tisíc diváků. Věříme, že i letošní ročník se k nim úspěšně zařadí.

Zpracoval: Jiří Pokorný

Kontakt:
Ladislav Michálek, ředitel festivalu
mobil: 603 196 350
e-mail: michalek.ing@gom.cz

Obecní úřad Liptál
tel.:571 438 040, fax:571 438 074
e-mail: obec@liptal.cz

2006
2006

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 15.08.2007 v 13:53 hodin

ČESKY DEUTSCH ENGLISH POLSKI

logo

POZVÁNKY
***********
Copyright 1998-2021 © Aleš Mokren a Luděk Šorm