logo
Aktuality ze světa folkloru, folklorní soubory, folklorní festivaly a akce,
folklorní CD, MC, publikace, zvyky a pranostiky, kuchařka...
Český rok

Novinky
Folklorní soubory I.
Folklorní soubory II.
Folklorní kalendář
Folklorní festivaly
Festival Tradice
Folklorní CD a MC
Folklorní fotogalerie
Folklor v éteru
Folklorní publikace
Folklorní kuchařka
Zvyky a pranostiky
Lidé ve folkloru
Folklorní oblasti
Slovensko
Archiv příspěvků
Krátké pozvánky

Kontakt
Pro registrované

Jedenáctý rok Baldriánu začínáme masopustním obžerstvím

Do roku 2010 jsme vstoupili spořádaně tradiční Tříkrálovou obchůzkou, ale pokračovat budeme také tradičně - masopusty. A ne lecjakými!
Hned na počátku února budeme už po čtvrté účastni Mateřovského masopustu, který probíhá podomácku v obci Starý Mateřov, která je sídlem vedoucích souboru a také "domovem" našeho občanského sdružení. Tentokrát se vlastními silami postaráme o poloviční staročeskou zabíjačku, poloviční proto, že výrobu zabíjačkových pochutin svěříme do rukou odborníka a my stvoříme ovar, ohřejeme prdelačku, rozdáme jitrničky, svaříme víno a čaj a samozřejmě zahrajeme a zazpíváme. To vše 6. února a průvod masek od mateřovské školky vyráží na hřiště ve 13 hodin.
Druhý masopustní víkend pak strávíme na 23. ročníku Festivalu masopustních tradic ve Strání FAŠANK 2010 společně se soubory Vranovčan - Vranov nad Topĺou ze Slovenska, Bokréta - Szany z Maďarska, Vizovjánek z Vizovic, Javorina a skupinami fašančárů ze Strání. Věříme, že sobota třináctého bude šťastná a že se přes koblihy, slaninu, slivovici a nekončící zábavu probojujeme i k nedělnímu "Masopustu na statku", jenž se koná od deseti hodin na Šrámkově statku v Pileticích v Hradci Králové.
Chcete vědět kde nás můžete vidět při dalších akcích?
Zveřejněno 20.01.2010 v 00:30 hodin

ČESKY DEUTSCH ENGLISH POLSKI

logo

POZVÁNKY
***********
Copyright 1998-2024 © Aleš Mokren a Luděk Šorm