logo
Aktuality ze světa folkloru, folklorní soubory, folklorní festivaly a akce,
folklorní CD, MC, publikace, zvyky a pranostiky, kuchařka...
Český rok

Novinky
Folklorní soubory I.
Folklorní soubory II.
Folklorní kalendář
Folklorní festivaly
Festival Tradice
Folklorní CD a MC
Folklorní fotogalerie
Folklor v éteru
Folklorní publikace
Folklorní kuchařka
Zvyky a pranostiky
Lidé ve folkloru
Folklorní oblasti
Slovensko
Archiv příspěvků
Krátké pozvánky

Kontakt
Pro registrované

Úvodní tisková zpráva Slavností perníku 2002

Perníková tisková kancelář oznamuje konání druhého ročníku Slavností perníku, které se uskuteční v městě perníku Pardubicích a hlavním programovým dnem je opět státní svátek, 8. květen 2002. Od 10 do 18 hodin jsou zváni dospělí i děti všeho věku. Co je na Zámku v Pardubicích v tento den připraveno?
Volba Královny perníku a její korunovace * Udílení perníkových glejtů * Perníková matrika * Pásmo O perníkových panenkách * Zpívání Perníkových slavíků * Pohádka O perníkové chaloupce * Setkání Jeníčků a Mařenek * Vítězové soutěží "O perníkovou pantofli" a "O perníkové srdce" * Soutěže v pojídání perníku * Prodej perníku * Ukázky zdobení a další bohatý program: např. folková kapela Maruščiny jahody, country tance Ryengle, historická hudba, pěvecký sbor, folklorní soubor Baldrián, dechovka Pernštejnka, standardní i latinskoamerické tance Taneční klub Life.
Na slavnosti a ze slavností mohou návštěvníci jet stejně jako loni speciální Perníkovou trolejbusovou linkou - historickým trolejbusem, k jízdě opravňuje míti u sebe libovolný perník.. Vstupné na slavnosti - dospělí zlaťák+měďák (30,-), děti měďák (10,-) platí do celého areálu zámku, včetně výstav a expozic Východočeského muzea. Slavnosti se konají za každého počasí (v případě nepřízně v sálech zámku) a zvou na ně Agentura Tradice, Východočeské muzeum, Informační centrum města Pardubic, Střední průmyslová škola potravinářské technologie, Dopravní podnik města Pardubic, Miros dopravní stavby a.s. Na Slavnosti perníku přispívá Statutární město Pardubice.
DALŠÍ INFORMACE: Slavnosti perníku
Zveřejněno 01.05.2002

ČESKY DEUTSCH ENGLISH POLSKI

logo

POZVÁNKY
***********
Copyright 1998-2024 © Aleš Mokren a Luděk Šorm