logo
Aktuality ze světa folkloru, folklorní soubory, folklorní festivaly a akce,
folklorní CD, MC, publikace, zvyky a pranostiky, kuchařka...
Český rok

Novinky
Folklorní soubory I.
Folklorní soubory II.
Folklorní kalendář
Folklorní festivaly
Festival Tradice
Folklorní CD a MC
Folklorní fotogalerie
Folklor v éteru
Folklorní publikace
Folklorní kuchařka
Zvyky a pranostiky
Lidé ve folkloru
Folklorní oblasti
Slovensko
Archiv příspěvků
Krátké pozvánky

Kontakt
Pro registrované

Druhý ročník festivalu - TRADICE 2000

Druhý ročník evropského festivalu tradic a folkloru hostila ve dnech 22.-28. října 2000 města PARDUBICE, CHRUDIM, ÚSTÍ N. ORLICÍ a SVITAVY
V neděli 22. října roku 2000 roztančili skanzen Vysočina na Veselém Kopci zahraniční účastníci druhého ročníku evropského festivalu tradic a folklóru TRADICE 2000. Ve více než hodinovém programu se představily soubory MALY SLASK z Polska, RAZZADORY z Ruska, ČIUČIURUKS z Litvy a KUŘÁTKA z Chrudimi. Pořad byl úvodem festivalu, který ve městech Pardubického kraje proběhl v následujícím týdnu, a kterého se až do 28. října zúčastnilo celkem dvanáct souborů, z toho polovina ze zahraničí.
Novinkou byl Velký výroční jarmark lidových řemesel a výrobců, který se uskutečnil v Pardubicích v rámci festivalu ve dnech 27. a 28. října. Nabídka byla opravdu veliká, svůj um předvedlo přes 60 lidových výrobců. Všichni kdo přišli na jarmark mohli vybírat věci ze dřeva, slámy, nakoupit keramiku, kůži, voňavé bylinky i koření, včelí produkty, svíčky, brousky, vidět práci dráteníků, šperkařu, věci ze skla a a mnoho dalšího. To všechno provázeno účinkováním folklorních souborů.
Na festival přijaly pozvání výše uvedené soubory z Polska, Ruska, Slovenska, Litvy, Ukrajiny a Slovinska, a tak pořadatelé splnili slib daný při prvním ročníku, že počet zahraničních souborů bude dvojnásobný oproti roku 1999, kdy se festivalu zúčastnili tři zahraniční hosté.
DALŠÍ INFORMACE: Festival Tradice
Zveřejněno 10.09.2002 v 18:38 hodin

ČESKY DEUTSCH ENGLISH POLSKI

logo

POZVÁNKY
***********
Copyright 1998-2024 © Aleš Mokren a Luděk Šorm