logo
Aktuality ze světa folkloru, folklorní soubory, folklorní festivaly a akce,
folklorní CD, MC, publikace, zvyky a pranostiky, kuchařka...
Český rok

Novinky
Folklorní soubory I.
Folklorní soubory II.
Folklorní kalendář
Folklorní festivaly
Festival Tradice
Folklorní CD a MC
Folklorní fotogalerie
Folklor v éteru
Folklorní publikace
Folklorní kuchařka
Zvyky a pranostiky
Lidé ve folkloru
Folklorní oblasti
Slovensko
Archiv příspěvků
Krátké pozvánky

Kontakt
Pro registrované

První ročník festivalu - TRADICE 1999

První ročník festivalu TRADICE, který se uskutečnil 3.-9.10.1999 v Pardubicích, Chrudimi a Ústí nad Orlicí, se setkal s příznivým ohlasem u diváků, představitelů měst i účinkujících.
Myšlenka uspořádat festival, který by se konal v několika městech není ničím výjimečná. V Pardubicích, Chrudimi a Ústí nad Orlicí se však podařilo položit základ festivalu, který výjimečný je. Konal se ve třech ze čtyř okresních měst nově vznikajících krajů, konkrétně Pardubického.
Běloruský Čabarok, slovenský Matičiarik a španělský Tierras Propias přijaly pozvání hostitelských souborů Perníček, Radost, Jitřenka a Kuřátka a připravily pro návštěvníky festivalových programů krásné zážitky s folklorem z různých koutů Evropy.
Zástupci souborů byli přijati na radnicích všech spolupořádajících měst, prohlédli si Prahu, a navzájem se naučili tance svých zemí. Není divu, že se žádnému ze souborů nechtělo odjíždět. Pořadatelé věří, že se jim "tradici" festivalu podaří udržet a že na příští rok budou moci pozvat dvojnásobný počet zahraničních souborů a že hosty prvního ročníku ještě města Pardubického kraje v budoucnu uvidí.
DALŠÍ INFORMACE: Festival Tradice
Zveřejněno 10.09.2002 v 18:47 hodin

ČESKY DEUTSCH ENGLISH POLSKI

logo

POZVÁNKY
***********
Copyright 1998-2024 © Aleš Mokren a Luděk Šorm