logo
Aktuality ze světa folkloru, folklorní soubory, folklorní festivaly a akce,
folklorní CD, MC, publikace, zvyky a pranostiky, kuchařka...
Český rok

Novinky
Folklorní soubory I.
Folklorní soubory II.
Folklorní kalendář
Folklorní festivaly
Festival Tradice
Folklorní CD a MC
Folklorní fotogalerie
Folklor v éteru
Folklorní publikace
Folklorní kuchařka
Zvyky a pranostiky
Lidé ve folkloru
Folklorní oblasti
Slovensko
Archiv příspěvků
Krátké pozvánky

Kontakt
Pro registrované

Co o nás napsala média

aneb několik ohlasů z denního tisku
Lidové muziky dnes na Dubině
Pardubické noviny - 9.3.2001
Pardubice - V pořadí jedenácté setkání pardubických lidových muzik se koná dnes v 18.30 hodin ve zdejším Kulturním domě Dubina. Na akci, kterou pořadatelé nazvali Muzikantské přástky, předvedou své umění domácí folklórní soubory Baldrián, Karmazín, Marcipánek, Perníček, Radost, Šmidlátka a Cimbálová muzika Ládi Vlčka.

Taneční páry přijedou do Ideonu
Hradecké noviny - 8.3.2001
V pardubickém Ideonu se v sobotu od 9 hodin uskuteční mistrovství České republiky ve standardních tancích. O co nejlepší umístění bude soutěžit zhruba 250 tanečních párů z celé republiky. Vrcholem mistrovství bude večerní program, který začíná v 19.30 hodin.
Muzikantské přástky je název jedenáctého setkání pardubických lidových muzik, které se uskuteční v KD Dubina v pátek od 18.30 hodin. Účinkovat budou soubory Baldrián, Karmazín, Marcipánek, Perníček, Radost, Šmidlátka a Cimbálová muzika Ládi Vlčka.
Ve stánku Pardubicka
Pardubické noviny - 13.1.2001
Ve stánku Pardubicka svými písněmi a tanci baví přítomné i folklórní soubor Baldrián. FOTO PN: VENDULA VÁVROVÁ

Štědrá koleda králů - KAM NA VÁNOCE
Mladá fronta DNES Pardubický kraj 21.12.2000 Pardubický kraj - Pardubice
Folklorní soubor Baldrián připravil vánoční pořad nazvaný Štědrá koleda králů. Návštěvníkům představí některé vánoční zvyky a zazpívá staré české koledy. Program zpestří přítomní Tři králové, kteří předvedou koledování. Akce se koná v pardubickém Kulturním domě Dubina v sobotu v 17 hodin. (alá)

Baldrián oslavoval
Mladá fronta DNES 26.06.2000 Východní Čechy
P a r d u b i c e - Pardubický folklorní soubor Baldrián předvedl v pátek o Svatojánské noci na nádvoří tamní radnice pásmo zpěvu, tanců a hraní "Máje i svatej Jan štěstíčko přejou nám". Program souboru, který pátečním vystoupením oslavil první rok své existence, uzavřel první část cyklu Český rok, který za podpory města a ve spolupráci s místními folklorními soubory pořádá agentura Tradice. "Od počátku roku ji žproběhlo sedm podobných akcí, například Vítání jara či Stavění máje. Do konce roku připravujeme ještě čtyři, mezi nimi Svatováclavskou pouť či Mikulášský průvod," uvedl umělecký šéf Baldriánu Aleš Mokren.

TŘI KRÁLOVÉ V PARDUBICÍCH
Mladá fronta DNES 07.01.2000 Východní Čechy
Tři krále s početným doprovodem mohli včera odpoledne potkat lidé v Pardubicích. Průvod skončil na náměstí Republiky v restauraci Philadelphia, kde hosté zhlédli program folklorního souboru Baldrián. FOTO: MAFA - OTAKAR GRUSSER

Pardubicemi projdou Tři králové
Mladá fronta DNES 06.01.2000 Z východních Čech
Pardubice - Průvod Tří králů s početným doprovodem budou moci dnes odpoledne potkat lidé v Pardubicích. Průvod skončí na náměstí Republiky v restauraci Philadelphia programem s písněmi a tanci. "Lidé si budou moci poslechnout vinšování tří mudrců či koledy v podání souboru Baldrián," uvedl pořadatel Aleš Mokrena dodal, že akce, která začne před šestnáctou hodinou na radnici městského obvodu Polabin, je první z cyklu Český rok, jejž připravují pardubické folklorní soubory. Dalšími akcemi budou masopust, vynášení Smrtky, lidové Velikonoce, stavění máje a svatojánská noc

tipy na víkend
Mladá fronta DNES 10.12.1999 Z východních Čech
VÁNOČNÍ VÝSTAVA A JARMARK Výstava Vánoce na Veselém Kopci aneb Vánoční pochutnání vyvrcholí v neděli tradičním Předvánočním jarmarkem ve skanzenu lidových staveb u Hlinska. V sobotu ve skanzenu vystoupí dětský folklórní soubor Vysočánek, v neděli odpoledne soubor Baldrián z Pardubic.

Pardubice patří znovu folkloru
Mladá fronta DNES 22.10.1999 Z východních Čech
Pardubice Již po sedmé se dnes v kulturním domě Dubina v Pardubicích představí devět účastníků velkého setkání pardubických folklorních souborů a zpěváků. Na koncertu, který začíná v 18.30 hodin, se představí nejprve nejmenší děti ze souborů Šmidlátka a Marcipánek. Po nich vystoupí členové malých a velkých oddělení souborů Radost a Perníček. Nebude chybět ani tradiční účastník setkání Karmazín a minipřehlídku uzavřou nováčci - Cimbálová muzika Ladislava Vlčka a nový folklórní soubor Baldrián.
Zveřejněno 01.01.2001 v 11:41 hodin

ČESKY DEUTSCH ENGLISH POLSKI

logo

POZVÁNKY
***********
Copyright 1998-2024 © Aleš Mokren a Luděk Šorm