logo
Aktuality ze světa folkloru, folklorní soubory, folklorní festivaly a akce,
folklorní CD, MC, publikace, zvyky a pranostiky, kuchařka...
Český rok

Novinky
Folklorní soubory I.
Folklorní soubory II.
Folklorní kalendář
Folklorní festivaly
Festival Tradice
Folklorní CD a MC
Folklorní fotogalerie
Folklor v éteru
Folklorní publikace
Folklorní kuchařka
Zvyky a pranostiky
Lidé ve folkloru
Folklorní oblasti
Slovensko
Archiv příspěvků
Krátké pozvánky

Kontakt
Pro registrované

Baldrián na Dnech Pardubického kraje

Hrad Svojanov u Poličky byl 7. září 2002 svědkem prvního Dne Pardubického kraje. Mezi koktejlem namíchaným z rytířských soubojů, country tanců, folkových skupin, moderního tance a bigbítu nechyběl ani folklór v podání Baldriánu.
Náš soubor se prezentoval ve třech dvacetiminutových přdstaveních na pódiu se zkrácenou verzí pásma O perníkových panenkách a čtyřikrát půl hodinovým zpíváním známých i méně známých písniček jsme oživili prostor hradu Svojanova.

Celý den měl podtitul podnikání a kultura, hlavními představovanými podnikajícími byly tři pivovary - poličský, hlinecký a pardubický. Vedle zlatavého moku tam bylo ještě několik stánků s rukodělnými výrobky. Program začínal v 9 hodin ráno a končil ve 22 večer a do půl druhé po poledni šlo o přesilovku účinkujících versus návštěvníků. Odpoledne bylo lepší a co bylo skvělé? Výborné ozvučení Panem zvukařem Mirkem Hronem a to, že jsme si několikrát zahráli část repertoáru. A že se našli lidé, kteří se na nás se zájmem dívali, poslouchali a někdy i zazpívali.
Zveřejněno 14.09.2002 v 21:11 hodin

ČESKY DEUTSCH ENGLISH POLSKI

logo

POZVÁNKY
***********
Copyright 1998-2024 © Aleš Mokren a Luděk Šorm