logo
Aktuality ze světa folkloru, folklorní soubory, folklorní festivaly a akce,
folklorní CD, MC, publikace, zvyky a pranostiky, kuchařka...
Český rok

Novinky
Folklorní soubory I.
Folklorní soubory II.
Folklorní kalendář
Folklorní festivaly
Festival Tradice
Folklorní CD a MC
Folklorní fotogalerie
Folklor v éteru
Folklorní publikace
Folklorní kuchařka
Zvyky a pranostiky
Lidé ve folkloru
Folklorní oblasti
Slovensko
Archiv příspěvků
Krátké pozvánky

Kontakt
Pro registrované

Festival TRADICE 2002 začal

Hejtman Pardubického kraje Roman Línek, který převzal nad 4. evropským festivalem tradic a folkloru TRADICE 2002 záštitu, jej otevřel ve středu v podvečer společně s místostarostou Chrudimi Petrem Řezníčkem.
Úvodní den festivalu v Chrudimi proběhl ke spokojenosti organizátorů, účastníků i diváků. Posledně jmenovaných odcházelo z úvodních koncertů více téměř šest set a podle potlesku, kterým odměňovali účinkující soubory se jim představení folkloru Finska, Rumunska, Gruzie i České Republiky líbila. Zahraniční soubory nejen účinkovaly, ale prohlédly si centrum Chrudimi a Muzeum loutkářských kultur.
Čtvrteční den znamená pro soubory účinkování v Hlinsku, Ústí nad Orlicí a Dolní Čermné a zároveň v rámci doprovodného programu navštíví skanzen na Veselém Kopci a Muzeum řemesel v Letohradě. V pátek se festivalové programy přesouvají do Svitav a Pardubic. V krajském městě proběhne v pátečním večeru závěrečný scénický galakoncert (od 19 hodin v DK Dukla), ale také sobotní pořad před hypermarketem Globus, ve kterém se od 14 hodin představí zahraniční účastníci festivalu. Těmi jsou MINIRIMPPA z Finska, FLORILE BIHORULUI z Rumunska, MERANI z Gruzie a soubor SPRIDITIS z Lotyšska, který přijel místo původně plánované LIESMY z téže země.
Malou zajímavostí je, že zatímco děti ze souboru Merani přijiížděly v letním oblečení, protože v Gruzii jsou současné teploty mezi 24 a 27 stupni Celsia, finští účastníci festivalu mají kompletní zimní oblečení, neboť teploty na severu Finska jsou v noci okolo - 20 a přes den prý příjemých -10 stupňů Celsia.
Festival TRADICE se letos koná již po čtvrté. Předchozích ročníků se zúčastnilo 21 folklorních souborů, z toho čtrnáct zahraničních z jedenácti zemí Evropy a festivalové programy vidělo více jak třináct tisíc diváků.
Zveřejněno 18.10.2002 v 06:36 hodin

ČESKY DEUTSCH ENGLISH POLSKI

logo

POZVÁNKY
***********
Copyright 1998-2024 © Aleš Mokren a Luděk Šorm