logo
Aktuality ze světa folkloru, folklorní soubory, folklorní festivaly a akce,
folklorní CD, MC, publikace, zvyky a pranostiky, kuchařka...
Český rok

Novinky
Folklorní soubory I.
Folklorní soubory II.
Folklorní kalendář
Folklorní festivaly
Festival Tradice
Folklorní CD a MC
Folklorní fotogalerie
Folklor v éteru
Folklorní publikace
Folklorní kuchařka
Zvyky a pranostiky
Lidé ve folkloru
Folklorní oblasti
Slovensko
Archiv příspěvků
Krátké pozvánky

Kontakt
Pro registrované

Festival Tradice dnes v Pardubicích

Pardubické noviny - 18.10.2002
Pardubice - Čtvrtý ročník evropského folklórního festivalu Tradice včera pokračoval vystoupeními našich i zahraničních souborů v Hlinsku, Ústí nad Orlicí a Dolní Čermné.
Dnes se festivalové programy přesouvají do Svitav a Pardubic. V krajském městě se ukuteční dnes večer od 19 hodin v Domě kultury Dukla závěrečný scénický galakoncert. Na zítřejším sobotním pořadu před hypermarketem Globus se od 14 hodin představí zahraniční účastníci festivalu. Těmi jsou Minirimppa z Finska, Florile Bihorului z Rumunska, Merani z Gruzie a soubor Spiriditis z Lotyšska.
Zajímavostí je, že zatímco k nám děti ze souboru Merani přijížděly v letním oblečení, protože v Gruzii jsou současné teploty mezi 24 a 27 stupni Celsia, finští účastníci festivalu mají kompletní zimní oblečení. Na severu Finska jsou teploty v noci okolo mínus 20 a přes den prý příjemých mínus 10 stupňů Celsia.
Předchozích tří ročníků festivalu Tradice se zúčastnilo 21 folklórních souborů, z toho čtrnáct zahraničních z jedenácti zemí Evropy a festivalové programy vidělo více jak třináct tisíc diváků. Středeční úvodní koncerty letošního festivalu v Chrudimi vidělo téměř šest set spokojených diváků.
Zveřejněno 19.10.2002 v 06:57 hodin

ČESKY DEUTSCH ENGLISH POLSKI

logo

POZVÁNKY
***********
Copyright 1998-2024 © Aleš Mokren a Luděk Šorm