logo
Aktuality ze světa folkloru, folklorní soubory, folklorní festivaly a akce,
folklorní CD, MC, publikace, zvyky a pranostiky, kuchařka...
Český rok

Novinky
Folklorní soubory I.
Folklorní soubory II.
Folklorní kalendář
Folklorní festivaly
Festival Tradice
Folklorní CD a MC
Folklorní fotogalerie
Folklor v éteru
Folklorní publikace
Folklorní kuchařka
Zvyky a pranostiky
Lidé ve folkloru
Folklorní oblasti
Slovensko
Archiv příspěvků
Krátké pozvánky

Kontakt
Pro registrované

Festival Tradice sklidil v Chrudimi nadšený ohlas

Noviny Chrudimska - 18.10.2002
Chrudim - Více než šest set diváků si nenechalo ujít tři úvodní koncerty folklorního festivalu Tradice 2002 v Divadle Karla Pippicha.
Minirimppa z Finska, Florile Bihorului z Rumunska, lotyšský Spriditis a gruzínský Merani přijaly pozvání na festival od hostitelských souborů z celého Pardubického kraje. "Zatímco děti z Merani přijížděly v letním oblečení, protože v Gruzii je nyní až 27 stupnů Celsia, finští umělci mají kompletní zimní oblečení, neboť teploty v jejich severské zemi bývají nejvýše 10 stupňů," říká prezident festivalu Tradice 2002 Aleš Mokren.
Podle potlesku, jakým posluchači po dvou dopoledních a večerním galapředstavení účinkující odměňili, se jim představení jejich národních zvyků, lidové hudby a tance moc líbilo. Zahraniční umělci si v půldenní pauze prohlédli historickou Chrudim či Muzeum loutkářských kultur. Včera se pak přemístili na scénu Komorního divadla v Hlinsku, kde dopoledne dvakrát zahráli a potom si nenechali ujít návštěvu skanzenu na Veselém Kopci. Dnes se putovní festival stěhuje za hranice okresu, do Svitav a Pardubic.
(kim)
Zveřejněno 19.10.2002 v 07:03 hodin

ČESKY DEUTSCH ENGLISH POLSKI

logo

POZVÁNKY
***********
Copyright 1998-2024 © Aleš Mokren a Luděk Šorm