logo
Aktuality ze světa folkloru, folklorní soubory, folklorní festivaly a akce,
folklorní CD, MC, publikace, zvyky a pranostiky, kuchařka...
Český rok

Novinky
Folklorní soubory I.
Folklorní soubory II.
Folklorní kalendář
Folklorní festivaly
Festival Tradice
Folklorní CD a MC
Folklorní fotogalerie
Folklor v éteru
Folklorní publikace
Folklorní kuchařka
Zvyky a pranostiky
Lidé ve folkloru
Folklorní oblasti
Slovensko
Archiv příspěvků
Krátké pozvánky

Kontakt
Pro registrované

Festival TRADICE má za sebou čtyři roky existence

Ohlédnutí za čtyřletou historií festivalu TRADICE a výhled pro rok příští - jubilejní rok 2003.
Festival TRADICE je od svého vzniku v roce 1999 koncipován jako akce zasahující široký region, konkrétně Pardubický kraj. Letošní převzetí záštity hejtmanem kraje Ing. Romanem Línkem i získání malé finanční podpory v rámci krajského grantového řízení dokazují, že myšlenka, a zejména kvalitní několikaletá práce pořadatelů našla odezvu tam kde měla.
Za čtyři uplynulé roky festivalové programy navštívilo téměř sedmnáct tisíc diváků, kteří viděli dvacet pět folklorních souborů, z toho osmnáct zahraničních z patnácti různých zemí Evropy. Bilance, která je jistě zajímavá sama o sobě číselnými údaji. Zajímavý je i výčet zemí, které byly na festivalu prezentovány. Vedle České republiky jsou to Španělsko, Finsko, Lotyšsko, Gruzie, Polsko, Slovensko, Chorvatsko, Rumunsko, Rusko, Slovinsko, Bělorusko, Litva, Maďarsko, Ukrajina.
V příštím roce, při jubilejním, pátém ročníku se pořadatelé chtějí vráti k velkému lidovému jarmarku, který se letos nepodařilo z důvodu nedostatku finančních prostředků uspořádat, na festival budou pozvány i některé soubory, které se účastnily prvních ročníků festivalu. Zároveň však bude zachována tradice představit některou z dalších zemí Evropy, která se ještě na festivalu neprezentovala, pravděpodobně půjde o soubory z Francie a Itálie.
Zveřejněno 03.11.2002 v 21:24 hodin

ČESKY DEUTSCH ENGLISH POLSKI

logo

POZVÁNKY
***********
Copyright 1998-2024 © Aleš Mokren a Luděk Šorm