logo
Aktuality ze světa folkloru, folklorní soubory, folklorní festivaly a akce,
folklorní CD, MC, publikace, zvyky a pranostiky, kuchařka...
Český rok

Novinky
Folklorní soubory I.
Folklorní soubory II.
Folklorní kalendář
Folklorní festivaly
Festival Tradice
Folklorní CD a MC
Folklorní fotogalerie
Folklor v éteru
Folklorní publikace
Folklorní kuchařka
Zvyky a pranostiky
Lidé ve folkloru
Folklorní oblasti
Slovensko
Archiv příspěvků
Krátké pozvánky

Kontakt
Pro registrované

Baldrián čeká "výroční" leden 2003

Pardubický folklorní soubor Baldrián se po úspěšném Martinském posvícení připravuje na oslavu čtvrtého výročí vzniku souboru, která se pod názvem "Léčivý Baldrián" uskuteční v KD Dubina ve čtvrtek 30. ledna roku 2003.
Pořad představí téměř čtyřletou práci souboru v několika rovinách a polohách. Hned v úvodu přijdou na řadu písně a tance z prvního pásma "Máje i svatej Ján, štěstíčko přejou nám" aby se diváci "zahřáli" letním sluníčkem, milováním i Svatojánským čarováním. Protože ale lednový čas ještě dovoluje malé ohlédnutí za časem vánočním, soubor připomene i "Štědrou koledu králů", která se na scéně Východočeského divadla v Pardubicích dočkala desítky repríz.
Následovat bude provedení pásma "O perníkových panenkách", které "provoní" sál medovými srdíčky, husary i veselým tancováním a právě probíhající čtvrtou sezónu souboru ozdobí premiéra nazvaná "Před Velkou nocí půst, oznamuje Masopust", ta nás vrátí právě do času aktuálního a připomene rozverný masopust i klidný půst.

Vedoucí soubor slibují, že každá ze čtyř částí programu bude ozvláštněna malým překvapením pro diváky i účinkující a tak rozhodně nepůjde jen o pouhé reprízování již několikrát předváděných programových čísel.
Jaká překvapení to budou, je tajemstvím, které se dozvědí opravdu pouze návštěvníci představení a tak nezbývá než zakoupit vstupenky. Kde? V Informačním centru města Pardubic na Třídě Míru nebo přímo v Kulturním domě Dubina.

Ale jedno je přeci jisté. Baldrián má název podle Kozlíku lékařského, léčivé bylinky, která uklidňuje nervovou soustavu. A všichni kdo jej připravují věří, že stejně uklidňující bude i večer, na který jste srdečně zváni.
Zveřejněno 26.12.2002 v 01:02 hodin

ČESKY DEUTSCH ENGLISH POLSKI

logo

POZVÁNKY
***********
Copyright 1998-2024 © Aleš Mokren a Luděk Šorm