logo
Aktuality ze světa folkloru, folklorní soubory, folklorní festivaly a akce,
folklorní CD, MC, publikace, zvyky a pranostiky, kuchařka...
Český rok

Novinky
Folklorní soubory I.
Folklorní soubory II.
Folklorní kalendář
Folklorní festivaly
Festival Tradice
Folklorní CD a MC
Folklorní fotogalerie
Folklor v éteru
Folklorní publikace
Folklorní kuchařka
Zvyky a pranostiky
Lidé ve folkloru
Folklorní oblasti
Slovensko
Archiv příspěvků
Krátké pozvánky

Kontakt
Pro registrované

Tříkrálová obchůzka 2003

Opět se ulicemi Pardubic vydali na svou pouť Tři králové. Od roku 1997 je tak konáno pravidelně díky Alešovi Mokrenovi - Agentuře Tradice. S jedinou výjimkou, loňským rokem, kdy krále sklátila neodvratná nemoc.
Tříkrálová obchůzka v Pardubicích
Obchůzku začali o půl páté na chodbách Krajského úřadu, kde byli přijati hejtmanem Pardubického kraje Romanem Línkem, hned poté byli obdarováni na Magistrátu města Pardubic u pana primátora Jiřího Stříteského. Iniciály K+M+B ozdobili studio Českého rozhlasu Pardubice a samozřejmě také Informační centrum města Pardubic na Třídě míru (viz. fotografie), aby svou pouť krátce po šesté hodině zakončili tradičně v restauraci Philadelphia na náměstí Republiky.
Tříkrálová obchůzka v Pardubicích
Psaní tří iniciálů K+M+B mělo letos několikerou symboliku. Kromě zajištění přízně příbytku, na který jej napíší, znamená také, že Tři králové jsou letos ze souborů Karmazín a Baldrián a všichni jsou Muzikanti. Navíc příjmení tří králů začínají teké na stejná písmena Kmoníček, Mokren, Branda. A do třetice, stejně jako v dobách dávných, jeden z králů je vzdělán jako kantor, ti totiž v českých vsích právě po tříkrálové koledě chodili.
Obchúzkou Tří králů skončil jeden cyklus Český rok v Pardubicích a zároveň začal nový. Dalším pořadem, na kterém se vedle Baldriánu objeví i další soubory budou 14. února 2003 Muzikantské přástky, aneb 11. setkání pardubických lidových muzik.
Zveřejněno 06.01.2003 v 23:15 hodin

ČESKY DEUTSCH ENGLISH POLSKI

logo

POZVÁNKY
***********
Copyright 1998-2024 © Aleš Mokren a Luděk Šorm