logo
Aktuality ze světa folkloru, folklorní soubory, folklorní festivaly a akce,
folklorní CD, MC, publikace, zvyky a pranostiky, kuchařka...
Český rok

Novinky
Folklorní soubory I.
Folklorní soubory II.
Folklorní kalendář
Folklorní festivaly
Festival Tradice
Folklorní CD a MC
Folklorní fotogalerie
Folklor v éteru
Folklorní publikace
Folklorní kuchařka
Zvyky a pranostiky
Lidé ve folkloru
Folklorní oblasti
Slovensko
Archiv příspěvků
Krátké pozvánky

Kontakt
Pro registrované

Valašský bál souboru Rusava

Bystřice pod Hostýnem zažila už 46. ročník
První únorovou sobotu se v Bystřici pod Hostýnem konal valašský bál. Toto tradiční folklorní setkání, které každoročně připravují pro své přiznivce a přátele členové valašského souboru písní a tanců RUSAVA, se uskutečnilo již po čtyřicáté šesté.

Bohatý program a dobrá zábava vždy přiláká na stovky civilních hostů, ale také zástupce z folklorních souborů celé Moravy, někdy nechybí kroje české a slovenské. V letošním roce do Bystřice zavítali souboráci z Ostravy z Moravského folklorního souboru Ševčík a Slezského souboru Heleny Salichové, ze vsetínského Vsacanu a rožnovského Radhoště, nechyběli ani tanečníci souboru Rusavjan z Rusavy, Beskyd ze Zubří, Haná z Velké Bystřice, muzikanti z cimbálové muziky Bystřica a dorazil i tanečník ze slováckých Šardic. Krojovaní při slavnostní polonéze zcela zaplnili sál spolku Sušil, kde se 46.valašský bál konal.

Po nástupu krojovaných vystoupil pořádající soubor Rusava s krátkým předtančením - ukázkou z tanečního pásma Zbojnické obrázky. Hostem večera pak byl Moravský folklorní soubor Ševčík z Ostravy, který se představil třemi tanci ze svého repertoáru - Točenými z Popova, tanci Malé Lužné a Starouherská. V průběhu celého večera střídavě hrály k tanci i poslechu cimbálová muzika souboru Rusava, cimbálová muzika Vsacánek, hudecká muzika Bukovinka a dechová hudba Záhoranka z Pavlovic u Přerova.

Tomáš Čech
Zveřejněno 14.02.2001 v 22:01 hodin

ČESKY DEUTSCH ENGLISH POLSKI

logo

POZVÁNKY
***********
Copyright 1998-2024 © Aleš Mokren a Luděk Šorm