logo
Aktuality ze světa folkloru, folklorní soubory, folklorní festivaly a akce,
folklorní CD, MC, publikace, zvyky a pranostiky, kuchařka...
Český rok

Novinky
Folklorní soubory I.
Folklorní soubory II.
Folklorní kalendář
Folklorní festivaly
Festival Tradice
Folklorní CD a MC
Folklorní fotogalerie
Folklor v éteru
Folklorní publikace
Folklorní kuchařka
Zvyky a pranostiky
Lidé ve folkloru
Folklorní oblasti
Slovensko
Archiv příspěvků
Krátké pozvánky

Kontakt
Pro registrované

Dnes začínají SLAVNOSTI PERNÍKU v Pardubicích

STŘEDA 7. KVĚTNA 2003 14.00-18.00 HOD. ZÁMEK PARDUBICE. Dnes ve čtrnáct hodin budou na zámku v Pardubicích zahájeny letošní Slavnosti perníku. Stane se tak položením perníkových základních kamenů perníkové chaloupky.
Proč kamenů? Protože materiál na stavbu chaloupky, perníkové cihly, věnovaly pardubické perníkářské firmy Goldfein a Odkolek, základní konstrukci zajistila s přehledem firma Miros dopravní stavby a.s.. Staviteli budou příchozí děti, stavební dozor budou mít studenti Střední průmyslové školy potravinářské technologie v Pardubicích.
Stavba chaloupky však není jediným lákadlem, děti si také budou moci vyzkoušet zdobení perníku tradiční bílou polevou a také klasickou technologii výroby perníku, ruční vtlačování do forem. Připraveny budou malířské potřeby a návštěvníci s výtvarným talentem budou moci vyzdobit prostranství vnějšího nádvoří zámku namalováním perníkové chaloupky do perníkové obrázkové galerie.
Lákadlem bude jistě i pohádkové představení, které ještě nikde a nikdy nemohl nikdo vidět. Půjde o premiéru "Kašpárek z perníkové chaloupky aneb to tu ještě nebylo", v podání loutkového divadla Libora Štumpfa. Ta se bude počínaje patnáctou hodinou hrát každou celou hodinu a dobu mezi šestnáctou a osmnáctou hodinou navíc zpříjemní folková skupina Non Cua Canto. Nebudou chybět perníkáři a perníkářky, od kterých bude možno zakoupit perníky a sladké dobroty všemožných tvarů a vůní a další občerstvení, aby stavitelé chaloupky i další návštěvníci netrpěli žízní.

Dodejme, že dnes se na program Slavností perníku vstupné neplatí a přijít tak může opravdu každý, zvány jsou zejména děti se svými rodiči.
14.00 - 18.00Stavba perníkové chaloupky, Prodej perníku, Ochutnávky, ukázky zdobení a vytlačování perníku do forem, Malování obrázků do Perníkové obrázkové galerie

15.00, 16.00 a 17.00
Kašpárek z perníkové chaloupky aneb to tu ještě nebylo
pohádkové představení loutkového divadla Libora Štumpfa

16.15-18.00Non Cua Canto - výlety do renesance, vlastní skladby a irské lidové písně v podání pardubické folkové skupiny

19.00 - 20.00 Kulatý stůl "Perníkářství a Evropská Unie" - Přednáškový sál zámku
pracovní setkání perníkářů a odborníků s diskuzí nad slaďováním legislativních norem a problematiky exportu a podnikání po vstupu ČR do EU (pro zvané)

Mgr. Aleš Mokren v. r.
V Pardubicích 7. 5. 2003
___________________________________________________________________________
PERNÍKOVÁ TISKOVÁ KANCELÁŘ - Mgr. Aleš Mokren - AGENTURA TRADICE K Višňovce 1095, 530 02 Pardubice, mobil. 606 602 159, tel. fax. zázn. 466 631 211,
internetová adresa: http://www.slavnosti.cz e-mail: agentura@tradice.cz
DALŠÍ INFORMACE: Slavnosti perníku
Zveřejněno 07.05.2003 v 06:18 hodin

ČESKY DEUTSCH ENGLISH POLSKI

logo

POZVÁNKY
***********
Copyright 1998-2024 © Aleš Mokren a Luděk Šorm