logo
Aktuality ze světa folkloru, folklorní soubory, folklorní festivaly a akce,
folklorní CD, MC, publikace, zvyky a pranostiky, kuchařka...
Český rok

Novinky
Folklorní soubory I.
Folklorní soubory II.
Folklorní kalendář
Folklorní festivaly
Festival Tradice
Folklorní CD a MC
Folklorní fotogalerie
Folklor v éteru
Folklorní publikace
Folklorní kuchařka
Zvyky a pranostiky
Lidé ve folkloru
Folklorní oblasti
Slovensko
Archiv příspěvků
Krátké pozvánky

Kontakt
Pro registrované

Slavnosti perníku 2003 skončily, příští ročník se začíná připravovat

Slavnosti perníku 2003 úspěšně skončily. Dvoudenní akci prezentující perník ve všech jeho podobách navštívilo přes dva tisíce návštěvníků, což vzhledem k letošnímu enormnímu horku a konání uprostřed velkého města bylo obdivuhodné.
Drtivou většinu tvořily rodiny s dětmi, pro které byla určena řada aktivit a novinek. Slavnosti navštívily celebrity nejvyšší vážnosti. Předseda vlády ČR Vladimír Špidla a velvyslanec Evropské Unie pan Ramiro Cibrian, jimž byl hostitelem primátor města Pardubic Jiří Stříteský. Vzhledem k tomu, že pan premiér si Slavnosti perníku vybral z nabídky desítek akcí z celé republiky jde o významné ocenění úrovně akce a poctu pro organizátory.
Slavnosti perníku jsou kulturně-společenskou akcí a takovou chtějí být i do budoucna. Umožnit setkání lidí všech generací, mnoha zájmů a nabídnout jim program k potěše všech smyslů. Tímto směrem se již dnes ubírají myšlenky na programovou skladbu a organizaci příštího ročníku. Od počátku je tradičním termínem 8.květen a tak se v příštím roce Slavnosti perníku uskuteční v sobotu a neděli 8.-9. května 2004. Zcela určitě nebudou v nabídce chybět všechny osvědčené body programu s tím, že jejich spektrum bude ještě širší. Ať se to týká pohádek, zdobení či výroby perníčků, malování perníkových motivů, stavby chaloupky atd. Další body programu ještě přibudou, ale to už je malé tajemství organizátorů. Je však jisté, že s některými připravovanými atrakcemi se setkáte jen a pouze na Slavnostech perníku.
Devizou Slavností perníku je symbolické vstupné, které pořadatelé chtějí i přes napjatý rozpočet udržet i pro příští ročník. Účelem slavností není vydělat organizátorům na živobytí, ostatně to při ztrátovosti celé akce ani nejde, ale nabídnout celým rodinám kvalitní zábavu a příležitost strávit příjemně den. Je s podivem, že řada lidí stále ještě považuje 30,-Kč za celodenní program hodně, při tom reálná cena vstupenky je desetinásobně vyšší, navíc díky spolupořadatelství Východočeského muzea měli návštěvníci v ceně i vstup do jeho výstav a expozic.
Letos Slavnosti perníku zvaly do Evropy, v příštím roce organizátoři věří, že návštěvníkům nabídnou své výrobky nejen perníkáři z celé České republiky, ale i ze zahraničí. Co lze již dnes slíbit, že Perníkový jarmark bude rozšířen a doplněn o věci a řemesla související s perníkem. Jaká? Přijďte se za rok podívat.
___________________________________________________________________________
PERNÍKOVÁ TISKOVÁ KANCELÁŘ - Mgr. Aleš Mokren - AGENTURA TRADICE K Višňovce 1095, 530 02 Pardubice, mobil. 606 602 159, tel. fax. zázn. 466 631 211,
internetová adresa: http://www.slavnosti.cz e-mail: agentura@tradice.cz
DALŠÍ INFORMACE: Slavnosti perníku
Zveřejněno 10.05.2003 v 09:21 hodin

ČESKY DEUTSCH ENGLISH POLSKI

logo

POZVÁNKY
***********
Copyright 1998-2024 © Aleš Mokren a Luděk Šorm