logo
Aktuality ze světa folkloru, folklorní soubory, folklorní festivaly a akce,
folklorní CD, MC, publikace, zvyky a pranostiky, kuchařka...
Český rok

Novinky
Folklorní soubory I.
Folklorní soubory II.
Folklorní kalendář
Folklorní festivaly
Festival Tradice
Folklorní CD a MC
Folklorní fotogalerie
Folklor v éteru
Folklorní publikace
Folklorní kuchařka
Zvyky a pranostiky
Lidé ve folkloru
Folklorní oblasti
Slovensko
Archiv příspěvků
Krátké pozvánky

Kontakt
Pro registrované

Pojídání perníku, pohádka a perníkové glejty

Jak jsme vás již informovali, Slavnosti perníku, které se konají 8. května 2001 na zámku v Pardubicích, začínají v deset hodin, v patnáct hodin se uskuteční setkání Jeníčků a Mařenek a v šestnáct korunovace Královny perníku. Bezprostředně po své korunovaci královna podepíše perníkové glejty, které v sedmnáct hodin předá přítomným perníkářkám a firmám. Glejty budou opravňovat k výrobě a prodeji perníku po celé období panování této královny, tedy až do 8. května 2002, kdy bude zvolena královna nová.
Nebyly by to pravé slavnosti perníku, bez pohádky O perníkové chaloupce. Loutkové nastudování předvede divadlo HAD z Hradce Králové v přednáškovém sále. Začátky pohádky, která je v ceně vstupného jsou o půl jedenácté a o půl druhé. Dalším lákadlem pro menší i větší návštěvníky budou ochutnávky perníku a ukázky zdobení. Pro ty největší nenasyty pak bude připravena soutěž o nejrychlejšího jedlíka perníku, která bude zahájena jak jinak, v pravé poledne. A zbudou-li pořadatelům po tomto klání ještě nějaké perníky, uskuteční se v čase poledním i další soutěže.

Platnost obrázku vypršela.

Program slavností bude po celý den probíhat na zámeckých nádvořích, v případě nepříznivého počasí se přesune do krytých prostor zámku. Informace najdou všichni zájemci také na internetu na adrese www.slavnosti.cz .

am

DALŠÍ INFORMACE: Slavnosti perníku
Zveřejněno 03.05.2001 v 08:45 hodin

ČESKY DEUTSCH ENGLISH POLSKI

logo

POZVÁNKY
***********
Copyright 1998-2024 © Aleš Mokren a Luděk Šorm