logo
Aktuality ze světa folkloru, folklorní soubory, folklorní festivaly a akce,
folklorní CD, MC, publikace, zvyky a pranostiky, kuchařka...
Český rok

Novinky
Folklorní soubory I.
Folklorní soubory II.
Folklorní kalendář
Folklorní festivaly
Festival Tradice
Folklorní CD a MC
Folklorní fotogalerie
Folklor v éteru
Folklorní publikace
Folklorní kuchařka
Zvyky a pranostiky
Lidé ve folkloru
Folklorní oblasti
Slovensko
Archiv příspěvků
Krátké pozvánky

Kontakt
Pro registrované

Přepadení kočáru

Perníkové tiskové kanceláři se z důvěryhodných zdrojů perníkového podsvětí podařilo zjisti, že kočár, který 8. května 2001 o půl desáté vyjede od Informačního centra města Pardubic na tř. Míru bude skutečně přepaden!
Náměstek primátora pan Jiří Razskazov, který se zhostí důležitého úkolu převozu perníkových korunovačních klenotů proto povolal do zbraně členy Benedikt a Rebels, aby svými kordy chránili klenoty při jejich cestě na zámek. Podle našeho informátora dojde k přepadení v oblasti Příhrádku a vyzýváme tedy všechen perníkový lid, aby se ve tři čtvrtě na deset shromáždil v tomto prostoru a pomohl ochránit korunovační klenoty.

Platnost obrázku vypršela.

Perníkové korunovační klenoty
Také připomínáme, že úderem čtrnácté hodiny započne zapisování Jeníčků a Mařenek do perníkové matriky a v patnáct hodin vyhlásíme výsledky tohoto malého sčítání. Odměnou přišedvším bude malý perníček a potvrzení o zapsání do matriky.
Také perníkové trolejbusové linky jsou již připraveny a jízdenku v podobě perníku bude možno zakoupit i přímo ve vozech. Z programu ještě vybíráme zpěv perníkových slavíků o jedenácté dopolední, dechovku Pernštejnku od třinácté a vítěze Perníkové pantofle od čtrnácté odpolední hodiny. Vše na pardubickém zámku i v případě nepříznivého počasí.

am

DALŠÍ INFORMACE: Slavnosti perníku
Zveřejněno 04.05.2001 v 08:40 hodin

ČESKY DEUTSCH ENGLISH POLSKI

logo

POZVÁNKY
***********
Copyright 1998-2024 © Aleš Mokren a Luděk Šorm