logo
Aktuality ze světa folkloru, folklorní soubory, folklorní festivaly a akce,
folklorní CD, MC, publikace, zvyky a pranostiky, kuchařka...
Český rok

Novinky
Folklorní soubory I.
Folklorní soubory II.
Folklorní kalendář
Folklorní festivaly
Festival Tradice
Folklorní CD a MC
Folklorní fotogalerie
Folklor v éteru
Folklorní publikace
Folklorní kuchařka
Zvyky a pranostiky
Lidé ve folkloru
Folklorní oblasti
Slovensko
Archiv příspěvků
Krátké pozvánky

Kontakt
Pro registrované

34. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL
LIPTÁLSKÉ SLAVNOSTI 2003
26.srpna až 1. září 2003

Tisková zpráva FOS

Ve dnech 26. srpna až 1. září pořádá Obecní úřad Liptál spolu s Folklorním sdružením České republiky, Sdružením Tradice České republiky, Krajským úřadem Zlín, Valašským folklorním sdružením a Folklorním sdružením Lipta Liptál již 34. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Liptálské slavnosti 2003.

Nad letošním ročníkem festivalu převzali záštitu místopředseda Senátu Parlamentu České republiky Mirek Topolánek a hejtman Zlínského kraje František Slavík.

Hlavní kulturní programy se uskuteční ve středu 27.8.a ve čtvrtek 28.8. ve městech a obcích regionu a od pátku 29.8 do neděle 31.8. v krásném prostředí přírodního kulturního amfiteátru v Liptále, ve kterém je na pořadu v pátek v 19.00 hod. jako první Družební večer.

V sobotu 30.8. jistě zaujme v 10.00 hod.návštěvníky otevření výstavy a dnes již tradičních řezbářských dnů v Obecním úřadu v Liptále, kde o hodinu později přijme vedoucí souborů a hosty festivalu starosta obce. Ve 13.30 hod. bude patřit pódium kulturního areálu dětským souborům, které vystoupí v Hlavním dětském programu.

V 15.00 hod a v 19.00 hod. se divákům představí v Přehlídce zahraničních souborů zahraniční účastníci festivalu. V 16.30 hod. zazpívají a zatancují senioři. V 18.30 hod. vzlétne horkovzdušný balón, ve 21.30 hod uvidí diváci pořad Folklor z okolí, věnovaný valašskému lidovému umění a večerní program zakončí Slavnostní ohňostroj s lidovou zábavou s country skupinou Kanonýři z Kunovic. Kdo nebude následující den , v neděli 31.8. 2003., dlouho spát, má možnost zúčastnit se v 9.00 hod. mše v Římskokatolickém kostele a od 10.00 hod bohoslužby v kostele Českobratrské církve evangelické v Liptále. V 11.00 hod zpestří program Přehlídka párových tanců. Hlavní programové odpoledne uvede ve 13.30 hod. Slavnostní defilé obcí a Mažoretky s country skupinou Poupata.

V Hlavním programu od 15.00 hod. vystoupí všechny zúčastněné soubory. Závěrem nedělního dne bude Večerní zábava s country skupinou Gympleři ze Vsetína.

Mezi zahraniční účastníky festivalu budou patřit folklorní soubory z Nového Zélandu, Slovenska, Turecka, Indie, Peru Rumunska, Lotyšska, Ruska, Rakouska, Německa a Itálie. Jejich partnery z České republiky budou soubory Haná z Velké Bystřice, Kuřátka z Chrudimi, Malý Vizovjánek z Vizovic, Ženský sbor z Karlovic, Radhošť z Rožnova pod Radhoštěm,Vínek ze Zlína, Danaj a Rezeda z Uherského Hradiště, Mažoretky, Liptálská dechovka, Fos Lipta Liptál a Country skupina Poupata z Liptálu, country skupina Kanonýři z Kunovic a Gympleři ze Vsetína.

Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Mediatel Zlaté stránky a Radio Proglas. Významným partnerem je také Ochranný svaz autorský (OSA), CAC Leasing, a.s. Praha a Sdružení Tradice ČR.

Zpracoval: Václav Horčička 21.7.2003Ředitel festivalu: Ladislav Michálek

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 14.08.2003 v 18:57 hodin

ČESKY DEUTSCH ENGLISH POLSKI

logo

POZVÁNKY
***********
Copyright 1998-2021 © Aleš Mokren a Luděk Šorm