logo
Aktuality ze světa folkloru, folklorní soubory, folklorní festivaly a akce,
folklorní CD, MC, publikace, zvyky a pranostiky, kuchařka...
Český rok

Novinky
Folklorní soubory I.
Folklorní soubory II.
Folklorní kalendář
Folklorní festivaly
Festival Tradice
Folklorní CD a MC
Folklorní fotogalerie
Folklor v éteru
Folklorní publikace
Folklorní kuchařka
Zvyky a pranostiky
Lidé ve folkloru
Folklorní oblasti
Slovensko
Archiv příspěvků
Krátké pozvánky

Kontakt
Pro registrované

Štědrá koleda králů aneb vánoce pro děti i dospělé

Vánoční představení složené z lidové hry a společného zpívání koled připravil folklorní soubor Baldrián ve spolupráci s Východočeským divadlem na poslední adventní neděli, tedy 21. prosince od 15. a 17. hodiny do Kulturního domu Hronovická v Pardubicích. Ve stejný den bude také pokřtěno CD s koledami, nazvané stejně jako představení, Štědrá koleda králů.
Čtyři vánoční obrázky, tak by se dala charaktrizovat vánoční hra provoněná koledami a živá tancem. Adventní čas oznámí příchod hodného biskupa Mikuláše a jeho průvodu, příprava štědrovečerního stolu a vlastní večeře s koledou ponocného a pastýřů je pravým vánočním zklidněním. Období štěpánské koledy a veselí přelomu starého a nového roku je plné hravých koled a tanců, ale přichází svátek Tří králů a s ním také vyprávění o narození Syna Božího, úkladů Herodových a vinšování Kašpara, Melichara a Baltazara všem vespolek.
Baldrián tuto původní autorskou hru vedoucích soubor nastudoval v roce 2001 společně s herci Východočeského divadla Petrou Janečkovou, Lídou Vláškovou, Alexandrem Postlerem a Pavlem Douckem. V produkci VČD bylo tehdy odehráno devět repríz, které vidělo více než 1200 diváků. Pro letošní rok připravil soubor obnovenou verzi tohoto úspěšného představení s novými koledami a novými členy Baldriánu.
Vstupné pro děti, studenty a důchodce je 30,-Kč, pro ostatní 60,-Kč, vstupenky jsou v předprodeji v KD Dubina, KD Hronovická, městském informačním centru a na www.vstupenky.cz. Na uvedených místech můžete získat i zmíněné CD (v KD Hronovická pouze při představeních). Přijďte s Baldriánem strávit společně klidný sváteční čas.
Štědrá koleda králů 1 - Baldrián
Další informace u vedoucího souboru A. Mokrena na tel. 606 602 159
Zveřejněno 09.12.2003 v 11:46 hodin

ČESKY DEUTSCH ENGLISH POLSKI

logo

POZVÁNKY
***********
Copyright 1998-2024 © Aleš Mokren a Luděk Šorm