logo
Aktuality ze světa folkloru, folklorní soubory, folklorní festivaly a akce,
folklorní CD, MC, publikace, zvyky a pranostiky, kuchařka...
Český rok

Novinky
Folklorní soubory I.
Folklorní soubory II.
Folklorní kalendář
Folklorní festivaly
Festival Tradice
Folklorní CD a MC
Folklorní fotogalerie
Folklor v éteru
Folklorní publikace
Folklorní kuchařka
Zvyky a pranostiky
Lidé ve folkloru
Folklorní oblasti
Slovensko
Archiv příspěvků
Krátké pozvánky

Kontakt
Pro registrované

U muziky s Plzeňáky aneb o Chodovarský soudek

V plzeňském rozhlasovém studiu se v neděli čtrnáctého března 2004 uskutečnil další z pořadů U muziky s Plzeňáky. Soutěžního klání se tentokrát neúčastnila žádná "domácí" kapela, nýbrž dvě přespolní - Baldrián z Pardubic a Valašský Vojvoda z Kozlovic. Ale Plzeňáků přišla více než stovka do hlediště. A bylo dobře...
Jste-li v dosahu vysílačů Českého rozhlasu Plzeň, pak vám je jasné o co jde, protože ale většina z nás neví, pak tedy. Ve velkém nahrávacím studiu stojí u mikrofonů dvě muziky se svými zpěváky a soutěží o přízeň publika v sále a vzhledem k tomu, že jde zároveň o živé vysílání do éteru, také o přízeň posluchačů u přijímačů. Protože se ale většinou "soupeřící" folkloristé znají, jde především o příjemné setkání a ukázání toho, kolik chutí, vůní, barev, hebkosti a veselosti dokáže lidová písnička mít.
Baldrián v plzeňském rozhlase
Baldrián z Pardubic se nedal deprimovat sobotní porážkou hokejistů právě od Plzně, zazpíval o perníku, o vojně, v dívčích trojhlasech o lásce i smrti, a soudě podle odevzdaných hlasů byl přijat skoro jako domácí. Líbil se téměř čtyřiceti procentům posluchačů.
Valašský Vojvoda v plzeňském rozhlase
Valašký Vojvoda měl za sebou Staročeský bál s plzeňskou Jiskrou, ale bylo vidět, že dobře promazávali hlasivky, protože na výkonu probdělá noc nebyla znát. Zahráli i zazpívali báječně a získali srdce a hlasy více jak šedesáti procent publika.
Michaela Benešová a Marie Mokrenová v plzeňském rozhlase
Chvíli před třetí hodinou (pořad trval celých pětapadesát minut), bylo tedy jasno, vítězem se stal Valašský Vojvoda a tak mohla moderátorka a spoluautorka pořadu Michaela Vondráčková (vpravo vedle M. Mokrenové vedoucí Baldriánu) předat ceny - Chodovarské pivo (z bezpečnostních důvodů v lahvích - po jednom z minulých naražení soudku totiž ...) a mísu špekáčků.
Basista Baldriánu v plzeňském rozhlase
Jak dokazuje snímek basisty Baldriánu, vítězové se o trofej podělili a tak celé odpoledne končilo opravdu příjemně pro všechny zúčastněné.
A lze si jen přát, aby takových setkání u muziky nejen s Plzeňáky bylo co nejvíc.
Zveřejněno 22.03.2004 v 09:42 hodin

ČESKY DEUTSCH ENGLISH POLSKI

logo

POZVÁNKY
***********
Copyright 1998-2024 © Aleš Mokren a Luděk Šorm