logo
Aktuality ze světa folkloru, folklorní soubory, folklorní festivaly a akce,
folklorní CD, MC, publikace, zvyky a pranostiky, kuchařka...
Český rok

Novinky
Folklorní soubory I.
Folklorní soubory II.
Folklorní kalendář
Folklorní festivaly
Festival Tradice
Folklorní CD a MC
Folklorní fotogalerie
Folklor v éteru
Folklorní publikace
Folklorní kuchařka
Zvyky a pranostiky
Lidé ve folkloru
Folklorní oblasti
Slovensko
Archiv příspěvků
Krátké pozvánky

Kontakt
Pro registrované

Slavnosti perníku pro děti

aneb co je pro menší návštěvníky tuto sobotu
od 10 do 18 hodin na pardubickém zámku přichystáno?
Loupání perníčků z Perníkové chaloupky

Každé dítě, které přijde včas, si bude moci uloupnout perníček z perníkové chaloupky. Perníková chaloupka bude díky Agentuře Tradice pokryta perníkovými cihlami a pokud děti splní jednoduchý úkol, budou si smět za dohledu Baby Jagy uloupnout perníček. Včasný příchod je důležitý, protože jakmile bude chaloupka oloupána, Baba Jaga bude nasupená a nikoho k chaloupce nepustí. Důvěrné zprávy však hovoří o tom, že perníkových cihel je více než osm set a tak se určitě na hodně dětí dostane.
Zdobení perníčků

Ve stánku Střední průmyslové školy potravinářské technologie si děti budou moci pod vedením zkušené cukrářky vyzkoušet zdobení perníčků.
Kurzy Baby Jagy v sedání na lopatu

Akreditovaná lektorka Baba Jaga bude u Perníkové chaloupky provádět přezkoušení v dovednosti sedání na lopatu - na základě toho bude úspěšným asolventům vydáno osvědčení o této rekvalifikaci.
Malování perníkové chaloupky

Kdo bude mít chuť, může vytvořit obrázek Perníkové chaloupky do Perníkové galerie, výtvarné práce budou v rámci slavností vystaveny, každý malíř obdrží sladkou odměnu.
Soutěž o nejrychlejšího jedlíka perníku

Ti, kdo znají program slavostí vědí, že v pravé poledne se vždy koná soutěž o nejrychlejšího jedlíka perníku. K pojídání perníků bude hrát pěkná muzika a soutěžit mohou dívky i chalpci. Vítěz získá jak jinak, perníkové ceny.
Pohádky nejen o perníku

V přednáškovém sále muzea bude od 10.30, 13.30 a 16.30 hodin hráno pohádkové představení černého divadla - Pohádky z poštovní známky. Přestože nebudou jen o perníku, určitě se budou líbit.
Dodáváme, že symbolické vstupné na slavnosti - 30,-Kč dospělí a 20,-Kč děti paltí také do všech expozic Východočeského muzea a Východočeské galerie v rámci areálu zámku.

___________________________________________________________________________
PERNÍKOVÁ TISKOVÁ KANCELÁŘ - Mgr. Aleš Mokren - AGENTURA TRADICE K Višňovce 1095, 530 02 Pardubice, mobil. 606 602 159, tel. fax. zázn. 466 631 211,
internetová adresa: http://www.slavnosti.cz e-mail: agentura@tradice.cz
DALŠÍ INFORMACE: Slavnosti perníku
Zveřejněno 07.05.2004 v 06:56 hodin

ČESKY DEUTSCH ENGLISH POLSKI

logo

POZVÁNKY
***********
Copyright 1998-2024 © Aleš Mokren a Luděk Šorm