logo
Aktuality ze světa folkloru, folklorní soubory, folklorní festivaly a akce,
folklorní CD, MC, publikace, zvyky a pranostiky, kuchařka...
Český rok

Novinky
Folklorní soubory I.
Folklorní soubory II.
Folklorní kalendář
Folklorní festivaly
Festival Tradice
Folklorní CD a MC
Folklorní fotogalerie
Folklor v éteru
Folklorní publikace
Folklorní kuchařka
Zvyky a pranostiky
Lidé ve folkloru
Folklorní oblasti
Slovensko
Archiv příspěvků
Krátké pozvánky

Kontakt
Pro registrované

Baldrián oslavil jubileum - Právo 8.6.2004

Národopisný soubor Baldrián z Pardubic při vystoupení na evropských a folklorních slavnostech o uplynulém víkendu téměř v tichosti oslavil své malé jubileum.
Baldrián je lidový název léčivé bylinky kozlíku lékařského, je zároveň jménem komorního folklorního souboru z Pardubic, založeného v roce 1999, právě před pěti lety. Dvacet muzikantů, zpěváků a tanečníků se věnuje zejména domácímu regionu Polabí, repertoár tvoří původní autorská pásma, která se snaží stejně jako bylinka baldrián, léčit," řekl Právu Aleš Mokren, spoluzakladatel souboru.
Své pásmo také proto nazvali Léčivý Baldrián. Vystupovali na Pernštýnské noci postupě hned na třech místech - v atriu radnice, na Pernštýnském náměstí a na Přihrádku. "Vážíme si například možnosti reprezentace kraje na výstavách Regiontour a Slovakiatour, doprovázeli jsme národní finále dětské soutěže Zpěváčci, úspěšně účinkovali na festivalech v Rožnově pod Radhoštěm, Velké nad Veličkou, Adámkových a Čermenských slavnostech a samozřejmě na domácím festivalu Pardubice - Hradec Králové. Soubor tradičně vystupuje ve skanzenu na Veselém Kopci, rád jezdí do Lanškrouna i Zdechovic," načrtl jen stručně Mokren výčet úspěchů a putování pětiletého Baldriánu. (ner)
Léčivý Baldrián 2004
Baldrián při svém nočním vystoupení v atriu pardubické radnice.
FOTO PRÁVO - Zdeněk Seiner
Nad rámec zveřejněného článku dodáváme, že na fotografii jsou Baldriáni: Michal Doubek, Luděk Mokrejš, Přéma Rubeš, Pavel Šálek a Jana Kalousková (uvedeno zleva, jak každý pozná podle Jany)
Zveřejněno 09.06.2004 v 07:56 hodin

ČESKY DEUTSCH ENGLISH POLSKI

logo

POZVÁNKY
***********
Copyright 1998-2024 © Aleš Mokren a Luděk Šorm