logo
Aktuality ze světa folkloru, folklorní soubory, folklorní festivaly a akce,
folklorní CD, MC, publikace, zvyky a pranostiky, kuchařka...
Český rok

Novinky
Folklorní soubory I.
Folklorní soubory II.
Folklorní kalendář
Folklorní festivaly
Festival Tradice
Folklorní CD a MC
Folklorní fotogalerie
Folklor v éteru
Folklorní publikace
Folklorní kuchařka
Zvyky a pranostiky
Lidé ve folkloru
Folklorní oblasti
Slovensko
Archiv příspěvků
Krátké pozvánky

Kontakt
Pro registrované

Muzikantské přástky po třinácté

Tento pátek - 4. březen 2005 bude od 18.30 hodin v Kulturním domě Dubina v Pardubicích patřit již třináctému setkání pardubických lidových muzik nazvanému Muzikantské přástky.
Každoročně se již od roku 1993 jedenkrát za rok setkají muzikanti z pardubických folklorních souborů, aby se potěšili novinkami ve svém repertoáru, navzájem inspirovali a společně zahráli. Třinácté pokračování této tradiční akce je připraveno právě na tento pátek - čtvrtý březen od půl sedmé do Kulturního domu Dubina v Pardubicích. Pestrá paleta účinkujících nabídne celkem osm muzik ze všech pardubických folklorních souborů. Ty se nejprve představí na jevišti jako samostatná hudební tělesa a zahrají písničky z domácího regionu, ale jak se proslýchá i z jiných krajů.
Po skončení koncertní části se muzikanti bez rozdílu věku i příslušnosti k souboru spojí a zábava bude tradičně pokračovat volným muzicírováním ve foyeru kulturního domu pracovně nazvaném "Békání u baru". V této části večera již mají hlavní slovo zpěváci a tanečníci a jak to dříve bývalo; "jakou si kdo poručí, takovou si zabéká i zatančí". Na shledanou se těší Muzička Marcipánku, Malá a velká muzika Perníčku, malá Šmidlátka a velká Šmidlata, muzika Radosti, muzika Karmazín a Baldrián.
Případné další informace poskytne Mgr. Aleš Mokren
mobil - 606 602 159, mail - agentura@tradice.cz
Zveřejněno 01.03.2005 v 16:34 hodin

ČESKY DEUTSCH ENGLISH POLSKI

logo

POZVÁNKY
***********
Copyright 1998-2024 © Aleš Mokren a Luděk Šorm