logo
Aktuality ze světa folkloru, folklorní soubory, folklorní festivaly a akce,
folklorní CD, MC, publikace, zvyky a pranostiky, kuchařka...
Český rok

Novinky
Folklorní soubory I.
Folklorní soubory II.
Folklorní kalendář
Folklorní festivaly
Festival Tradice
Folklorní CD a MC
Folklorní fotogalerie
Folklor v éteru
Folklorní publikace
Folklorní kuchařka
Zvyky a pranostiky
Lidé ve folkloru
Folklorní oblasti
Slovensko
Archiv příspěvků
Krátké pozvánky

Kontakt
Pro registrované

Z tiskových zpráv a článků

Vážení příznivci, u příležitosti patnáctého výročí vzniku souboru připravujeme zcela nové webové stránky a věříme, že je na tomto místě najdete během letošního února. Těšíme se na vaši návštěvu.
unikátní divadelní zpracování České mše vánoční Jakuba Jana Ryby pro děti i dospělé, v podání folklorního souboru Baldrián - čtvrtek 15. 12. 2011 od 18:30 hod. Kulturní dům HRONOVICKÁ Pardubice
O smrtné neděli 10. dubna 2011 se už po dvaadvacáté koná vnášení Smrti z města Pardubice.
V pátek 25. února se v Kulturním domě Dubina od 19 hodin sejdou tradičně pardubické lidové muziky souborů Radost, Perníček, Marcipánek, Lipka a Baldrián aby předvedly novinky ze svého repertoáru.
Máte-li chuť bavit se zpěvem, muzikou a tancem a je vám od 16 do 25 let, přijďte 17. nebo 24. února mezi 19 a 20 hodinou do Kulturního domu Dubina Pardubice.
V pátek 25. února se v Kulturním domě Dubina od 19 hodin sejdou tradičně pardubické lidové muziky souborů Radost, Perníček, Marcipánek, Lipka a Baldrián aby předvedly novinky ze svého repertoáru.
ve středu 17. listopadu se od 18:00 hod. v Kulturním domě Dubina v Pardubicích uskuteční představení ve kterém uvidíte domácí Baldrián s premiérou pásma "O dvanácti měsících" a hostující Folklorní soubor JARO z Ústí nad Orlicí.
Zveme vás na naše vystoupení při různých příležitostech v prvním čtvrtletí letošního roku
Do roku 2010 jsme vstoupili spořádaně tradiční Tříkrálovou obchůzkou, ale pokračovat budeme také tradičně - masopusty. A ne lecjakými!
Tradiční obchůzkou Tří králů 6. ledna 2009 zahájil Baldrián jubilejní desátý rok své existence.
Zveme vás na MASOPUST S BALDRIÁNEM, JAHODAMI a MUŽÁCKÝM SBOREM V SOBOTU 14. ÚNORA 2009, KD HRONOVICKÁ Pardubice 19:30 - 01:30 HODIN. Přijďte se pobavit, zatancovat, okoštovat víno a mít se dobře nejen s lidovou muzikou!
V pořadí už devatenácté vítání jara aneb vynášení Smrti se konalo v pardubicích o Smrtné neděli 9. března roku 2008. Více než dvě stovky diváků shlédly vystoupení Folklorního souboru Baldrián a společně se pak vypravili k řece Chrudimce, aby sprovodili ze světa zlou paní Zimu.
Z iniciativy starosty obce p. Sehnoutka, hlavního sponzora PŠ (chce zůstat v neokázalé anonymitě) a naplaveniny v obci Aleše Mokrena (jinak tedy vedoucího Baldriánu) se konal 2.2.2008 druhý Masopust. Princip byl dodržen z části maso bylo, dršťková byla, masky byly, průvod se konal, zábava taky... hlavně...
Pardubický folklorní soubor Baldrián slaví páté výročí svého vzniku. Při příležitosti Folklorního festivalu uvede v rámci Pernštýnské noci v pátek 4. června v atriu radnice pořad Léčivý Baldrián. Jeho začátek je ve 20.30 hodin, a jaký bude prozradili vedoucí souboru Marie a Aleš Mokrenovi.
Úspěšné představení pardubického folklorního souboru Baldrián v obnovené premiéře v roce 2003, tak jak některé momenty zachytili příznivci v hledišti.
Tradiční obchůzku Tří králů absolvovali 6. ledna 2004 také členové folklorního souboru Baldrián. V čem byla jiná než ty předchozí?
Jste-li z Pardubic nebo jejich bezprostřední blízkosti, případně studujete-li v Pardubicích a máte chuť se bavit, přijďte kterýkoli čtvrtek mezi 19 a 21 hodinou do Kulturního domu DUBINA na zkoušku Baldriánu.
Slavnostní koncert k záhájení jubilejní 5. sezóny folklorního souboru Baldrián se uskuteční v pátek 10. října 2003 od 19.30 hodin v KD Dubina v Pardubicích
V předvečer Filipojakubské noci 30. dubna 2003 na základě pozvání Muzea v Lanškrouně, Města Lanškroun a místního gymnázia stavěl Baldrián na lanškrounském náměstí májku.
Sobota prvního března 2003 byla v Lanškrouně ve znamení masopustu, a nechyběl ani pardubický Baldrián.
Fotografie z představení ke 4. výročí vzniku souboru dne 30. ledna 2003
V den zahájení výstavy Regiontour v Brně, 9. ledna 2003 vítal Baldrián návštěvníky výstavních prostor Pardubického kraje.
Opět se ulicemi Pardubic vydali na svou pouť Tři králové. Od roku 1997 je tak konáno pravidelně díky Alešovi Mokrenovi - Agentuře Tradice. S jedinou výjimkou, loňským rokem, kdy krále sklátila neodvratná nemoc.
Pardubický folklorní soubor Baldrián se po úspěšném Martinském posvícení připravuje na oslavu čtvrtého výročí vzniku souboru, která se pod názvem "Léčivý Baldrián" uskuteční v KD Dubina ve čtvrtek 30. ledna roku 2003.
Členové folklorních souborů Baldrián, Perníček a Radost se zasloužili o obnovení tradice Mikulášského průvodu v Pardubicích
Mikulášský průvod tvořený členy pardubických souborů Baldrián, Perníček a Radost zavítal i do Informačního centra města Pardubic.
Pardubice - Lidové písničky a pohodová polonéza zahájily sobotní Martinské posvícení, které v rámci cyklu Český rok s podporou města Pardubic uspořádal tradičně Kulturní dům Dubina, Agentura Tradice a Folklorní soubor Baldrián.
Přijďte 16. listopadu 2002 od 20.00 do Kulturního domu Dubina v Pardubicích na Martinské posvícení s Cimbálovou muzikou Linda, Old Stars Hradišťan a hostitelským Baldriánem
Hrad Svojanov u Poličky byl 7. září 2002 svědkem prvního Dne Pardubického kraje. Mezi koktejlem namíchaným z rytířských soubojů, country tanců, folkových skupin, moderního tance a bigbítu nechyběl ani folklór v podání Baldriánu.
Pásmo o stavění májů, lásce, vojně a svatojánském čarování (45 min)
Vánoční hra o Mikuláši, Štědrém večeru, Koledě a Třech králích (50 min.)
Vyprávění o dělání perníkového těsta, tvoření figurek a veselém tancování perníkových panenek (25 min)
aneb představení souboru z Pardubic
aneb kdo jsou Baldriáni, kterak vypadají a jaké funkce zastávají
Pardubice - Přísloví o tom, že trpělivost přináší ovoce, mohlo být mottem desátého setkání pardubických lidových muzik, které se uskutečnilo v pátek večer v Kulturním domě Dubina.
Pardubice - Nasát atmosféru nejkrásnějších svátků v roce mohou milovníci tradic opět v pátek od 16 a 19 hodin na Hronovické scéně Východočeského divadla při dalších reprízách Štědré koledy králů.
VESELÝ KOPEC - Ve skanzenu na Vysočině to v sobotu sladce zavonělo, v chaloupkách se slavilo staročeské posvícení.
Pardubice - V podvečer Svatojánské noci, v sobotu 23. června, máte možnost vidět folklórní soubor Baldrián s pásmem "Máje a svatej Ján, štěstíčko přejou nám" hned několikrát.
aneb několik ohlasů z denního tisku
aneb jak vlastně Baldrián vznikl a kterak se zkoušelo v tom památném roce 1999
aneb kterak jsme se poprvé oblékli do krojů a předvedli co umíme


ČESKY DEUTSCH ENGLISH POLSKI

logo

POZVÁNKY
***********
Copyright 1998-2024 © Aleš Mokren a Luděk Šorm